پیکر اسلامی ندوشن امانی تشییع شد.

[ad_1]

مراسم تشییع و یادبود محمدعلی اسلامی ندوشن برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، نویسنده، شاعر ترجمه کردن به گفته خانواده این محقق و استاد زبان و ادبیات فارسی، این مراسم روز شنبه (30 فروردین) ساعت 23:00 (به وقت استاندارد ایران) به نشانی زیر برگزار می شود:

جاده 160 بیکرافت، نورث یورک (قبرستان یورک)

بر اساس این خبر، مراسم تدفین موقت و یادبود اسلامی ندوشن به صورت زنده از صفحه eslaminodoushan (اینستاگرام) پخش می شود.

محمدعلی اسلامی ندوشن در سال 1304 در ندوشن یزد به دنیا آمد و در 25 اردیبهشت 1401 در کانادا درگذشت. وی دارای مدرک حقوق بین الملل از فرانسه و استاد سابق دانشگاه تهران است. او همچنین به تدریس سخنرانی و ادبیات مقایسه می پرداخت. اسلامی ندوشن سال ها به تحقیق در علم و ادبیات ایران پرداخته و آثار نویسندگان جهان را ترجمه کرده است. وی بیش از 50 جلد کتاب در زمینه های مختلف از جمله فرهنگی و اجتماعی منتشر کرده است.

از جمله کتاب های محمدعلی اسلامی ندوشن می توان به «داستان بی پایان حافظ»، «چهار گویای وظیفه شناس ایرانیان»، «حافظ در تأمل»، «زندگی و مرگ پهلوانان در شاهنامه»، «داستان های داستان»، «سایه» اشاره کرد. از «سایه»، «نگاه ایران و جهان از شاهنامه»، «نامور نامه» «ایران را فراموش نکن» «به دنبال سایه همای برو» «بحث حقوق بشر در جهان سوم» «ایران و تنهایی اش» ایران باید بگوید “دیدن دیگران” شنیدن دیگران “لباس ورلد ویژن” و صداها و تصاویر”

انتهای پیام/

[ad_2]
sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

ذخیره ساز Dell EMC Unity 600 Hybrid Flash فروش تجهیزات سیسکو

نقش دولت در ادامه موقعیت مواجهه با‫ بیماری‫ پاندمیک ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ خرید ذخیره ساز dell emc, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.