نماز عید سعید فطر برای رهبران طالبان

[ad_1]

رهبر افغانستان امروز (یکشنبه) برای دومین بار در شش سال گذشته در انظار عمومی ظاهر شد و گفت که از زمان به قدرت رسیدن طالبان در سال گذشته، دست اندرکاران در نماز عید فطر آزاد و امن بوده اند.

ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه گزارش داد که چند روز پس از انفجار بمب در مسجدی در کابل، مردی خود را هبت الله آخوندزاده رهبر طالبان معرفی کرده است.

وی خطاب به هزاران نمازگزار در مسجد عیدگاه در شهر قندهار در جنوب افغانستان در یک سخنرانی در قندهار، پایگاه طالبان، گفت: آزادی و موفقیت شما را تبریک می گویم. این نظام امنیتی و اسلامی مبارک باد.

تعداد بمب‌گذاری‌ها در ماه اوت پس از سقوط طالبان در سراسر افغانستان کاهش یافت، اما در دو هفته آخر ماه رمضان که روز شنبه پایان یافت، افزایش یافت. بر اثر انفجار بمب در کابل پایتخت افغانستان دستکم 10 نفر کشته شدند.

آخوندزاده بر اساس پست های منتشر شده در شبکه های اجتماعی، بدون بازگشت به خط مقدم عبادت در قندهار سخنرانی کوتاهی انجام داد. خبرگزاری فرانسه گزارش داد که مقامات طالبان به خبرنگاران اجازه نزدیک شدن ندادند. در این مراسم دو ساعته دو هلیکوپتر بر فراز مسجد به پرواز درآمدند.

این دومین حضور علنی هبت الله آخوندزاده در سال 2016 پس از به قدرت رسیدن طالبان است. بر اساس یک فایل صوتی که در حساب های شبکه های اجتماعی طالبان منتشر شده است، او در ماه اکتبر از مسجد دارالعلوم حکیمیه در قندهار بازدید کرد.

هبت الله آخوندزاده روز جمعه در عید سعید فطر پیامی صادر کرد اما به حملات خونین ماه رمضان در افغانستان اشاره نکرد. در عوض، او طالبان را به خاطر ایجاد یک «دولت قوی اسلامی و ارتش ملی» و یک «نیروی اطلاعاتی قوی» ستود.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

ذخیره ساز Dell EMC Unity 600 Hybrid Flash فروش تجهیزات سیسکو

نقش دولت در ادامه موقعیت مواجهه با‫ بیماری‫ پاندمیک ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ خرید ذخیره ساز dell emc, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.