فرماندار کاشمر نماینده نانوا را از افشای مشکلات خود منع کرد.

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی دو سال پس از شیوع ویروس کرونا، همایشی برای بررسی مشکلات نانوایان و جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد، اما همزمان شکایاتی از سوی بازرسان اتحادیه نانوایان کاشمر به نمایندگی از سایر نانوایان مطرح شد. فرماندار تصمیم گرفت بدون کلاس به محتوای سخنرانی خود پاسخ دهد و اعلام کرد که اگر شما بخواهید صحبت را قطع می کنم، نمی خواستم بنشینم و صحبت کنم. دروغ نیست.

رئیس اتحادیه نانوایان کاشمر در این مراسم گفت: اگرچه تمام کیفیت نان مربوط به صنعت نانوایی تلقی می شود، اما مشکلات باید در خارج از نانوایی ادامه داشته باشد.

به گفته موسی برهانی، اگر بخواهید حقوق کارگران خود را بپردازید، قیمت ماهانه هر نانوایی با خمیر و سایر مواد اولیه نسبت به سال گذشته 15 میلیون تن بیشتر است. به قیمت بازار پارسال.

وی گفت: حدود یک سال پیش اجازه فروش نان به ما داده نشد. ما نمی توانیم به قیمت فعلی بازار پرداخت کنیم.

وی گفت: افرادی که امروز بولتن ها را در نانوایی ها منتشر می کنند، هرگز در یک روز به نانوایی نرفته اند و نمی دانند چه مشکلاتی وجود دارد.

برهانی گفت: در ایران سه نوع گندم درجه یک، درجه دو و درجه سه داریم، گندم درجه یک گلوتن بی نمک بالایی دارد و اصلا جویدنی نیست، متاسفانه آهن و نقطه هم دارد.

وی گفت: بسیاری از کشمیری ها دچار کمبود آهن نیستند، اما فشار دادن آنها به خمیر می تواند باعث بسیاری از مشکلات سلامتی و حتی سرطان شود.

رئیس اتحادیه نانوایان کاشمر گفت: او با علم به این موضوع اعلام کرد که خوب است که بازدید کنید.

وی گفت: برخی از نانوایان نه تنها تعداد کارگران را برای تامین نیازهای خود کاهش می دهند، بلکه وزن بیضه ها را نیز کاهش می دهند. یا آرد گندم را آزادانه می فروشند.

افزایش 100 درصدی هزینه

یکی از بازرسان اتحادیه نانوایان کاشمر یکی از مشکلات اصلی نانوایان را سخت کوشی و درآمد پایین آنها دانست. همه نانوایان کارمند غیررسمی دولت هستند، اما به دلیل تفاوت مرخصی سالانه و تعطیلات اجازه ندارند.»

محمد یحیی پور می گوید نانوایان باید تمام هزینه های خود را کاهش دهند تا تعادل بین درآمد و هزینه ایجاد شود.

نمایندگان دیگر نانوایان گفتند کلاس خاصی وجود ندارد و تیم جدید هر روز برای آنها تصمیم می گیرد، اما مدیر در پاسخ گفت: “اگر بخواهم اینطور صحبت کنم، آن را به شما می دهم.” دل بازرس اتحادیه به شدت با اقدام نانوایان دیگر که اعلام کردند دروغ نیست مخالف بود.

فرماندار کاشمر گفت سوال میپرسم و جواب میدهم ولی خب خیلی از نانواها بهت اجازه میدن اعلام کنی که نانوا نیستی تا از مشکلات و دردهای ما آگاه بشی.

بازرس اتحادیه نانوایان کاشمر افزود:

نانوایی ها به دلیل کمبود درآمد یکی از فقیرترین و نامناسب ترین مکان های جامعه هستند و از مسئولان می خواهیم حقوق نانوایان را در برابر افزایش قیمت ها درک کنند. “

با افزایش 40 درصدی قیمت نان، تا سال های متمادی تورم کاهش نمی یابد.

عماد جیاسی نایب رئیس اتحادیه نانوایان گفت: پرسنل یک نانوایی باید 5 نفر باشد اما به دلیل هزینه زیاد این تعداد از دو نفر به سه نفر کاهش می یابد. نه تنها بر کیفیت نان بلکه بر سلامت آن نیز تاثیر دارد.

وی گفت: اگر حقوق واقعی کارمند بر اساس تورم پرداخت شود، کارگر با کارفرمای خود دشمنی نمی کند و به آبرویش لطمه نمی زند.

قیاسی گفت: افزایش 40 درصدی قیمت نان باعث کاهش تورم بلندمدت نمی شود.

107 واحد در کاشمر و 52 واحد در روستاها و 159 نانوایی در شهرستان وجود دارد. علاوه بر این، این شهر به صورت ماهانه 1250 تن آرد معادل 31250 کیسه آرد مصرف می کند.

در این جلسه مدیر تصمیم به افزایش سهمیه آرد در روستاهای رو به رشد و بازگرداندن سهمیه های کسر شده از برخی نانوایی ها در 13 فروردین گرفت.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

ذخیره ساز Dell EMC Unity 600 Hybrid Flash فروش تجهیزات سیسکو

نقش دولت در ادامه موقعیت مواجهه با‫ بیماری‫ پاندمیک ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ خرید ذخیره ساز dell emc, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.