زنگ هنر دوام آورد؟

[ad_1]

از سوی دیگر هنر یکی از رشته هایی است که به دلیل بی تفاوتی سیاست های آموزش و پرورش مورد هجمه قرار گرفته است و معلمانی که به شما می گویند اول آن را درست بخوانید. در یک طرف واقع شده است. اما چرا؟ چرا هنر را در مدارس خود منحصر به فرد نمی‌پذیریم؟ همانطور که گفتیم بچه های این منطقه اولین دکترها و مهندسان شدند و چرا هنرمندان و نوازندگان کنار آنها؟

وی برای پاسخ به سوالاتی که در روز معلم مطرح شد نظر خود را درباره عیسی جباری هنرمند مطرح کرد.

معلمی که معتقد است مدارس به صورت تخصصی زنگ هنری ندارند، درباره کاستی های موجود در حوزه آموزش هنر به ایسنا گفت: برای اینکه بگوییم آموزش در هنر ایرانی چگونه است، ابتدا باید از مبانی آن صحبت کرد. . در ایران همانطور که همه می دانند، تقریباً همه ما در این زمینه بیماری های جدی داریم. در آموزش مقدماتی زیرا ما هرگز زنگ هنر را در تخصص آن نمی دهیم، هنر را مانند سایر دروس به عنوان درس و تمرین جدی نمی گیرند. همه ما این تجربه را در خاطرات خود تجربه می کنیم. زنگ هنر.

وی افزود: تحقیقات نشان می دهد که اگر قرار باشد هنر به صورت اساسی انجام شود، می تواند تاثیر مثبتی بر سرنوشت کودکان در آموزش و پرورش و مدارس داشته باشد. این بدان معنا نیست که کودک هنرمند است. اما در مدارس ما، این فقط یک مهارت رشد عاطفی و حسی است که هرگز ممکن نیست. با این حال، وضعیت فعلی نشان می‌دهد که مهدکودک‌ها از راه‌های خلاقانه‌تری بهتر عمل می‌کنند.»

جباری با اشاره به اهمیت خلاقیت گفت: هر چه خلاقیت کودک مهمتر باشد بهتر است. فکر می کنم اتفاقات بهتری می تواند بیفتد. به نظر من زمانی که درس های مهدکودک فشرده نیست، بهتر است روی خلاقیت و هنر تمرکز کنیم. اما وقتی به مدرسه ابتدایی رسیدم، فکر کردم این یک فاجعه است.

آیا مدارس غیرانتفاعی هنر را جدی می گیرند؟

هر چه پول بیشتری بدهید، بهتر است. هر چه بیشتر بخورید بهتر است. مدارس غیرانتفاعی؛ شاید حرف های افراد مختلف را در مقابل قیمت های نجومی و ساختمان های رویایی شان شنیده باشید. تدریس کلاس های پیانو و سازهای سنتی یا کلاسیک؛ تدریس به زبان فرانسوی یا آلمانی به زبان انگلیسی تنها یکی از مزایای بسیاری است که دانش آموزان در مدارس غیرانتفاعی دریافت می کنند. اما آیا این آموزه ها نشان می دهد که این مدارس منحصر به فردتر هستند؟ آیا بیشتر به هنر و آموزش اهمیت می دهید؟

جباری به ایسنا گفت: برخی از مدارس غیرانتفاعی آموزش هنر را جدی‌تر می‌گیرند و چنین اتفاقاتی ممکن است مقطعی باشد، اما انتخاب معلم برای آموزش هنر در مقطع ابتدایی می‌تواند بسیار حساس و دشوار باشد و نمی‌توان آن را به غیردولتی تعمیم داد. مدارس انتفاعی. چه کسی این افراد را انتخاب می کند؟

وی افزود: مهم نیست که هنرمند چه برنامه‌ای را برای آموزش و پرورش دانش‌آموزان انتخاب می‌کند. این مشکل در آموزش و پرورش و مدارس غیرانتفاعی جدی گرفته نمی شود. این کسری همیشه در دولت و آموزش دیده می شود. متأسفانه با سخت‌تر شدن دوران تحصیل، باید به هر دو هنر نگاه کنیم. اگر از هر دوی این موارد برای کاهش مشکلات آموزشی در سایر دروس استفاده کنید، تمایل فرزندانتان برای حضور در مدرسه افزایش می یابد. “این حتی یک راه برای نگاه کردن نیست.”

آیا دکتر، مهندس یا هنرمند شده اید؟

«اول برو یک رشته حساب صحیح بخوان و بعد ساز کنارش را مطالعه کن». شما قبلاً آن را از والدین خود شنیده اید و باعث شده است که هنر را به عنوان یک عارضه جانبی ببینید. میخوام از یه دکتر بپرسم آیا واقعاً باید با یک مهندس هنرمند شوید؟

هنرمند جباری نیز با این دیدگاه موافق است: «به این ترتیب برای درک منابع برخی از گفتمان‌ها و پیشنهادها، باید به تاریخ برگشت و دلایل پیدایش چنین فرهنگی را بررسی کرد. ضرب المثلی هست که می گوید نان مثل هندوانه است. این ضرب‌المثل مرزهایی را تعیین می‌کند که مادی‌تر و قابل مشاهده‌تر از آن چیزی است که یک هنر تلقی می‌شود. متاسفانه این دیدگاه وجود دارد. من از آن دسته افرادی هستم که همیشه به شما می گویم اول آن را درست بخوانید. «به نظر من جامعه به هنرمندان و هنرمندان نیاز دارد و اگر در جامعه سکته شود و زیبایی محیط شناخته نشود، اساساً تولید لوازم آرایش جامعه بیمار است.

وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر خانواده ها در عرصه هنرهای تجسمی اتحاد بیشتری دارند و این الگو آرام آرام در حال از بین رفتن است. خانواده ها در حال حاضر به دلیل این احساسات با هم زندگی می کنند.

او گفت: «داستان خیلی پیچیده است که نمی توان با یک راه حل آن را حل کرد. اما به طور کلی، وقتی یک فرهنگ ایجاد می شود، روند مدارس به طور خودکار بهبود می یابد و مشکلی وجود دارد که این دیدگاه را ایجاد می کند. هنر یک تخصص است و هنر خواندن است تخصص باید باور کنیم که لازم است. اگر معتقد است از این منظر باید به هنر احترام گذاشت، هنر باید به هر کجا که می خواهد گسترش یابد. من یاد گرفتم که باید از طریق متخصصان یا هر جایی که می خواهید تولید کنید، اتفاق بیفتد. باید با یک متخصص این کار را انجام دهید.”

جباری گفت: اگر در هنر تخصص داشته باشید، می توانید بسیاری از مشکلات را حل کنید. متأسفانه بسیاری از مؤسسات آموزشی در مدارس ابتدایی هرگز در زمینه هنر تخصص نداشته اند».

انتهای پیام/

[ad_2]
sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

ذخیره ساز Dell EMC Unity 600 Hybrid Flash فروش تجهیزات سیسکو

نقش دولت در ادامه موقعیت مواجهه با‫ بیماری‫ پاندمیک ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ خرید ذخیره ساز dell emc, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.