اساتید و دانشجویان دانشگاه اسلامی باید در مقابل نزدیکترین کنشگران اجتماعی باشند.

[ad_1]

رئیس دانشگاه اسلامی یکی از راه های تقویت همزیستی مسلمانان را تشابهات می داند و می گوید: ما نقش کلیدی در این امر ایفا می کنیم.»

به گزارش ایسنا، فضلا و طلاب از تهران به نقل از حوزه فرهنگ و امور دانشجویی دانشگاه علوم اسلامی. دانشگاه شهید ماموستا شیخ الاسلامی میزبان نشست کتابخوانی با حضور اساتید و علمای اهل سنت بود.
دکتر سید عباس صالحی در این نشست با بیان اینکه یکپارچگی مذاهب یکی از ایده های محوری دانشگاه اسلامی است، ایجاد همزیستی مسالمت آمیز را یکی از ایده های دانشگاه اسلامی دانست. دیدگاهی گسترده تر از دیدگاه جمعی.
او گفت: «زندگی اجتماعی به معنای مخالفت با یکدیگر است. غفلت و انزوا؛ با هم زندگی می کنند؛ با هم زندگی می کنند بین اسلام و انسان سه نوع همزیستی وجود دارد. از دیدگاه اسلام، همزیستی امری تاکتیکی و موقتی نیست، بلکه یک دیدگاه اساسی و اساسی است که اسلام از سطح روابط عمومی انسانی تا روابط بین ادیان، همزیستی است. همزیستی خانوادگی در سطوح همزیستی ملی و همزیستی سازمانی دعوت می شود.

رئیس دانشگاه اسلامی یکی از راه های تقویت همزیستی مسلمانان را به رسمیت شناختن پارانویا و توسعه آن می داند. با هدف باز کردن قفل راه اندازی شده است.
وی افزود: دومین هدف نزدیک دانشگاه، توسعه توانمندی های فکری و نخبگانی جهان اسلام، توسعه ایده ها و ایده ها برای مقابله با چالش های پیش روی امت اسلامی است. فرهنگ تا حدودی اجتماعی؛ وحدت اسلامی را فراهم کرد. دانشگاه اسلامی باید ظرفیت فکری مذاهب اسلامی را استخراج کند و برای رفع این چالش ها تلاش کند.
دکتر صالحی به سومین وظیفه دانشگاه اسلامی در پرداختن به موضوع بحث اشاره کرد و گفت: تعارضات و مباحث عقیدتی در کشف زوایای پنهان و رفع سوء تفاهم ها بسیار ارزشمند است. به منظور تلطیف و تسلط بر فضای عمومی پیروان دین، یک محیط طبقه بالا و متمدن؛
وی افزود: تمرکز بر نزدیک ترین اخلاق علمی، ایجاد فرصت برای تعامل علمی بین نخبگان دینی در آموزش و پرورش، تربیت نزدیک ترین نخبگان و فعالان اجتماعی تربیتی سه هدف نزدیک دیگر دانشگاه اسلامی است.
رئیس دانشگاه اسلامی گفت: برای رسیدن به این اهداف، دانشگاه باید از ظرفیت پیروان مذاهب اسلامی بیشتر استفاده کند و اساتید محور این رویداد علمی باشند. بنابراین هر چه تعامل دانشگاه با اساتید مذاهب مختلف بیشتر باشد، بهتر است. درک همزیستی برای ما آسان تر است.
وی گفت: دانشگاه اسلامی باید خانه جامعه دینی اسلام از جمله اهل سنت باشد و از ظرفیت های آنها نهایت استفاده را ببرد. راهکارهایی برای در نظر گرفتن استفاده از ظرفیت آنها در پژوهش باید در نظر گرفته شود و در این زمینه نیازمند کمک و همکاری دانشگاهیان هستیم.
دکتر. صالحی گفت: دانشگاه اسلامی باید افزایش تعداد و کیفیت مذاهب مختلف را یکی دیگر از راه های تحقق همزیستی بین ادیان بداند و دانشگاه اسلامی باید از مذاهب مختلف دانشجو جذب کند. خارج از کشور، از جمله اهل سنت؛ مراقب باشید زیرا این دانشگاه تحت یک موضوع بین المللی تاسیس شده است.

کارشناسانی که در این جلسه حضور داشتند برخی از اساتید و علما از رئیس دانشگاه سوال کردند.
انتهای پیام/

[ad_2]
sorces

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

ذخیره ساز Dell EMC Unity 600 Hybrid Flash فروش تجهیزات سیسکو

نقش دولت در ادامه موقعیت مواجهه با‫ بیماری‫ پاندمیک ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬ خرید ذخیره ساز dell emc, …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.